Urząd Miejski w Woźnikach

Zatrzymaj banner przewijany

Komunikaty zobacz archiwum »

SPALANIE ŚMIECISPALANIE ŚMIECI


             Urząd Miejski w Woźnikach zwraca się do podmiotów, których funkcjonowanie związane jest ze zbieraniem, wytwarzaniem oraz składowaniem odpadów o dołożenie wszelkich starań, aby ich działalność nie powodowała strat w środowisku oraz nie wpływała negatywnie na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi.


            Niewłaściwe bowiem postępowanie z odpadami, jak np. ich podpalenie, nie ma nic wspólnego z unieszkodliwieniem odpadów w spalarni. To odpowiednia temperatura i ilość tlenu tworzą optymalne warunki do spalanie całkowitego.  W profesjonalnych spalarniach śmieci, temperatura dochodzi do 900 stopni, a spalanie jest bliskie optymalnego. Powstaje wówczas stosunkowo mało szkodliwych substancji. Podczas spalania odpadów poza w/w instalacjami, gdzie tlenu jest mało, a temperatura nie jest dostatecznie wysoka, wydobywają się kłęby dymu o nieprzyjemnym zapachu. Jest to dowód na to, że zachodzi spalanie niepełne, w wyniku którego do środowiska trafiają substancje niebezpieczne, szkodzące nie tylko środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim zdrowiu  i życiu ludzi. Apelujemy więc o legalne pozbywanie się odpadów.Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 10 lipca 2018 11:17
Dokument wprowadzony do BIP przez: Daria Nowaczyk - Biegisz
Ilość wyświetleń: 56
10 lipca 2018 11:36 Daria Nowaczyk - Biegisz - Usunięcie zdjęcia [9209261wysypiskosmieci900556.jpg] z dokumentu. (Dokument opublikowany)
10 lipca 2018 11:19 Daria Nowaczyk - Biegisz - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
10 lipca 2018 11:19 Daria Nowaczyk - Biegisz - Zmiana danych dokumentu. (Dokument opublikowany)
Realizacja: IDcom.pl