Urząd Miejski w Woźnikach

Zatrzymaj banner przewijany

Aktualności zobacz archiwum »

Informacja Miejsko-Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej dotycząca składania wniosków na świadczenie wychowawcze (500+), świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny.

Informacja Miejsko-Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej

dotycząca składania wniosków na świadczenie wychowawcze (500+),  świadczenia rodzinne oraz fundusz alimentacyjny.

 

Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, ustawą o świadczeniach rodzinnych  oraz ustawą o pomocy osobom uprawnionym do alimentów wnioski o świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny będą przyjmowane od 1 sierpnia 2018r.


Osoby składające wniosek  wymagający obliczenia dochodu rodziny ( na pierwsze dziecko) prosi się  o  złożenie wniosków osobiście w siedzibie MGOPS w Woźnikach w celu prawidłowej weryfikacji sytuacji dochodowej rodziny wnioskodawcy i uniknięcia błędów podczas wypełniania wniosku.


Natomiast  osoby  wnioskujące  wyłącznie na kolejne dziecko lub kolejne dzieci ( wnioski nie wymagające weryfikacji dochodów rodziny) zachęcamy do składania wniosków poprzez systemy teleinformatyczne (EPUAP, Emp@tia, systemy bankowości elektronicznej) już od 1 lipca. Osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 1 ha przeliczeniowego, które będą składać wnioski na zasiłek rodzinny, fundusz alimentacyjny, oraz świadczenie wychowawcze (na pierwsze dziecko, na pierwsze i kolejne dziecko)  tzw. wnioski dochodowe prosimy o składanie wniosków po 15 września. Obwieszczenie w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2017 roku zostanie ogłoszone przez GUS w dniu 21 września 2018r.  Wydanie decyzji przed tym terminem będzie zatem niemożliwe.

 

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 22 czerwca 2018 13:28
Dokument wprowadzony do BIP przez: Daria Nowaczyk - Biegisz
Ilość wyświetleń: 70
22 czerwca 2018 13:28 Daria Nowaczyk - Biegisz - Dodanie dokumentu. (Dokument opublikowany)
Realizacja: IDcom.pl